Го оживува духот и телото: Домашен сок кој го опоравува целиот организам

Го оживува духот и телото: Домашен сок кој го опоравува целиот организам

Станува збор за сок од цвекло и морков. Совршено се бори со заморот и го „оживува“ целиот организам.

Доколку се чувствувате преморено, немате енергија и сте депресивни, можеби овој сок ќе ве спаси.

Состојки: цвекло, лимон, моркови, портокал, јаболко, мед

Подготовка: Состојките ставете ги во блендер, измиксајте и напивката е готова. Количините одредете ги по желба.