Денеска ново апсење во Македонија – полицијата го уапси Д.Ј.

Ново апсење во Македонија.

Денеска (13.03.) околу 11,00 часот полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Д.Ј.(35) од Тетово осуден на затворска казна од пет години за сторени кривични дела „измама“.

По приведувањето, лицето е задржано во Полициската станица Тетово.

Д.Ј. е предаден во КПУ „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.