Следува пресврт со времето – ни доаѓа дожд, многу снег и пад на температурите

Денеска во југозападните делови ќе има повремен снег со слаб до умерен интензитет, а ќе дува и умерен северен ветер.

Потоа во петок и за време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст, особено во сабота.

Во недела кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а нови врнежи се очекуваат од почетокот на наредната недела.

Во тренд…