Синоптичерите со нова најава за снежно невреме – еве временска за следните денови

В среда и в четвток во западните и јужните делови ќе има врнежи претежно од снег кои ќе бидат со слаб до умерен интензитет.

Потоа времето ќе стабилно со ниски утрински температури.

Нови врнежи се очекуваат во почетокот на наредната работна недела.

Во тренд…