Вечерва тешка сообраќајка ја потресе Македонија – двајца се веднаш префрлени во болница, ова се првичните детали

Две лица се повредени и итно пренесени во болницата во Крива Паланка по вечерашната сообраќајка на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај Гиновци, дознава Скај.

Според информациите се судриле трактор и Бе-ем-ве, а двете лица кои биле на тракторот се повредени.

Поради сообраќајна незгода кај с. Гиновци, сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово беше во целосен прекин, што во моментов повторно е во функција.

Повеќе детали се очекуваат наскоро.

Во тренд…