Се судрија турски и грчки патролен брод

Турски патролeн брод удри во брод на грчката крајбрежна стража, во близина на островот Имија.

Грчкте медиуми пренесуваат дека нема извештаи за повредени.

Турското пловило, по инцидентот, е пренесено на поправка на грчкиот остров Лерос.