И популарната македонска пејачка меѓу заглавените на Ѓавато – снежното невреме направи хаос во сообраќајот

Македонската фолкерка Татијана Стефановска била во еден од педесетте автомобили кои со часови стоеја заглавени во снежниот хаос на превојот Буково, помеѓу Ресен и Охрид.

-И така… веќе саат ипол заглавена на Буково. А Македонија пат, пак ги изненади снегот, напиша фолкерката на својот Фејсбук профил.

Во тренд…