Светот во тага: Почина познатиот актер

0 Shares

Актерот Џон Махони, ѕвезда на серијата „Фрејзер“, почина на 77-годишна возраст во болница во Чикаго. Засега не е соопштена причината за смртта.

Махони е роден во Велика Британија, а најголема слава стекна со улогата на Мартин Крејн, татко на Фрејзер Крејн, во истоимената серија.

Соработниците на Махони велат дека не познавале подобар човек и поталентиран актер.

Во тренд…


0 Shares