Тага до небо: Почина познатиот и млад водител кого го гледавме на малите тв екрани

0 Shares

Познатиот водител Џоел Тејлор, автор на емисијата на каналот на Дискавери, изненадно почина на 39-годшна возраст.

Оваа вест многумина ја објавија на своите профили на друштвените мрежи и изразија жалење за загубата на младо и талентирано ТВ лице.

Тој со години бил водител на емисијата „Лов на бури – Доминатор“ заедно со пријателот Рид Тимер.

-Почивај во мир мој најдобар пријателе и партнер во ловот на бури, Џоел Тејлор. Шокиран сум и скршен од заминувањето на мојот драг и неверојатен пријател. Ловевме толку силни бури и сега посакувам да уловевме барем уште една. Засекогаш ќе ми недостигаш, Џоел. Изгубивме легенда – напишал неовиот пријател.

Во тренд…


0 Shares