Клајн: Лазаров е човек со големо срце

0 Shares

Поранешниот германски репрезентативец Доминик Клајн, кој настапува заедно со Лазаров во францускиот Нант, во колумна за минхенски „Меркур“ пишува дека честопати разговарале со Лазаров токму за германската одбрана и дека македонскиот капитен особено стравувал од Лемке.

„Кога Лазаров игра низ средината како плејмејкер или се обидува да шутне, средниот блок ќе може да биде подефанзивен, а доколку игра по страничните позиции, ќе мораме да го нападнеме за да ги прекинеме проигрувањата кон пикерите“, пишува Клајн.

Германскиот ракометар вели дека е одушевен од Лазаров и дека за него „може да каже само убави работи“.
„Тој е човек со големо срце, кој живее за своето семејство, за својот тим и за сонот да настапи на Олимпијадата во Токио во 2020 година. Сето тоа на возраст од 37 години, тоа според мене е неверојатно“, пишува Клајн.

Во тренд…


0 Shares