Предмалку соопштена тажна вест: Почина популарната пејачка

0 Shares

Пејачката на популарната ирска група „The Cranberries“, Долорес О’Риордан, починала во Лондон на 46 години, објави нејзиниот портпарол.

Рок ѕвездата, која во последно време настапуваше со групата „Д.А.Р.К“, почина за време на својот престој во престолнината на Велика Британија.

Не се познати никакви детали околу причината за смртта, освен дека билa изненадувачка и голем шок за нејзиното семејство.

-Главната пејачка на ирскиот бенд „The Cranberries“ беше на снимање во Лондон. Засега не можеме да соопштиме повеќе детали. Нејзиното семејство е во шок од овие вести и бара приватност во овие тешки времиња, изјави нејзиниот портпарол.

Во тренд…


0 Shares