Страшна сообраќајка во Битола со повредени

На 12.01.2018 година околу 06,45 часот во Битола на ул.„Прилепска“ се случила сообраќајна незгода во која М.В. (63) од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во пешакот З.П. (65) од Битола.

Во Клиничката болница-Битола на З.П. му е констатирана тешка телесна повреда (внатрешно крварење на мозок), по што е препратен во Клинички центар -Скопје. Увид на лице место извршила екипа од СВР Битола.