Форд фокус излета од патот и удри во дрво: Полицијата објави детали за тешката сообраќајка во Македонија

На 12.01.2018 година во 17,15 часот во близина на крстосницата кај с. Амзабегово, светиниколско, се случила сообраќајна несреќа во која Б.В. (28) од истото село, управувајќи патничко моторно возило “форд фокус“ со штипски регистарски таблички, поради неприлагодена брзина кон условите на патот, загубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво.

Во несреќата Б.В. се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Клиничкиот центар Штип. Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица Свети Николе.