Yearly Archives

2018

Направила 3 топки од алу-фолија и ги ставила во машината, причината ќе ве воодушеви

Жената од снимката во прилог се потрудила да претстави некои забавни трикови, со кои ќе ви ги олесни домашните работи. Доколку треба да наострите ножици, само свиткајте парче фолија неколку пати и почнете да сечкате со ножиците.…

Жена од автомобил снимила мистериозно суштество како демне животно во шума (Видео)

Чудно видео кое се појави на интернет прикажува мистериозно суштество како демне лос кој пасел трева покрај еден пат во шума во Квебек, Канада. Видеото го снимила една жена. Откако го забележала лосот, го запрела автомобилот и почнала да…

Силно невреме предмалку ја погоди Македонија – на овие места е најкритично

Битола и регионот попладнево беа зафатени со невреме, проследено со пороен дожд, грмежи и умерен северен ветер кој достигнуваше брзина до 47 километри на час, соопшти УХМР. Нестабилно беше и во околината на Претор, каде што имаше…

Сакал да се пошегува со жената, па го фрлил синот од спрат (Видео)

Луѓето денес се подготвени на сè само да бидат популарни на интернет. Роман Етвуд сакал што повеќе прегледи на Јутјуб, па одлучил да ја преплаши својата сопруга. Погледнете што направил... https://youtu.be/z7HxiMWVL4g

На својот имот во земја закопал 42 автобуси: Сега открива што има внатре (Видео)

По завршувањето на Втората светска војна, светот влегол во Студената војна и сите биле загрижени дека ќе започне нуклеарна војна. Брус Беарч од Канада во тоа време одлучил да направи нешто по тоа прашање и да се заштити себе си и своето…

Богаташи бараат работници: Плата 150.000 долари, но има и тежок услов

Едно богато семејство од Њујорк бара вработени, а платата верувале или не е дури 150.000 долари. Веројатно се прашувате за каква работа станува збор. Огласот е поставен на Бизнис Инсајдер преку фирма која инаку бара вработени за многу…

Оваа мала дрвена куќа има помалку од 30 м2, но кога ќе ја погледнете внатрешноста ќе останете без…

Оваа мала дрвена куќа има само 27 квадрати, но ќе ве воодушеви со дизајнот и ентериерот. Ова е најдобар доказ дека не се потребни стотици квадратни метри да бидете среќни. Погледнете како изгледаат 27 метри квадратни, исполнети со…

Тажно: Куче плаче откако сфатило дека е напуштено (Видео)

Пит булот Блу Кинг заедно со своето семејство, додека се уште бил нивен миленик, живеел во Калифорнија. Кога семејството се преселило, наместо да го понесе со себе, одлучило да го смести во Carson Shelter, калифорниско засолниште за…

Наредниве денови сончево време, а од недела очекувајте невреме низ цела Македонија

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Попладне во северозападните планински предели ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.…

Видео од девојка која сади цвеќе го погледнале милиони луѓе, еве и зошто

Девојката претставена како Кејти пред неколку месеци стана апсолутен хит на Јутјуб. Иако во насловот на видеото стои дека таа едноставно сади цвеќе, нејзината снимка е прегледана милиони пати. Кејти прегледите ги собрала благодарение…

Почина во прегратките на саканата: Ова е момчето што го удри гром во Сплит (ФОТО)

Дваесет и петгодишниот Ирем Каришиќ од Саравево загина во неделата кога го погоди гром на плажата Мутрограс близу Сплит. Тој се капел со девојката кога гром удрил во него. Девојката била крај него кога тоа се случило, но за среќа не…

Северина повторно доживеа шок: По експлицитното видео од пред 14. години, се појавија голи…

Пред 14. години протече експлицитно видео од Северина на јахта, а денес откако таа се стекна со огромна слава, протекоа нејзини голи фотографии. Таа се потсети за најтешкиот период од животот кога и беше објавено видеото: - Има…

Проверено добра: Оваа неодолива торта се спрема за 20 минути, без печење

Има едноставно име - Песок торта, а уште полесно се спрема! Состојки: 1 л млеко, 4 пудинга од ванила, 330 гр шеќер, 1 маргарин, 200 гр бисквити, 200 гр кокос, 200 гр ореви, шлаг Начин на подготовка: Количината состојки, секако, зависи…

Владата со радосна вест за македонските граѓани

Од втората половина на 2018 година почнуваат пристапни разговори меѓу Република Македонија и НАТО, редовна постапка што се спроведуваше за сите земји членки, соопшти Владата. „Полноправното членство на Република Македонија во НАТО е на…

Супер вест од Владата: Силен скок на платите

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во Македонија, во јуни 2018, изнесува 24 203 денари и бележи раст во однос на јуни лани од 6,1 проценти, објави Државниот завод за статистика. Ваквото зголемување се должи пред сѐ на…

Полицајци на својот верен пријател му приредиле трогателен последен поздрав

Пред да му откријат рак, кучето Хантер работело цели десет години со својот партнер Мајкл Даресто во полициската станица во Мидлтаун во САД. Ветеринарите, за жал, потврдиле дека неговата болест е неизлечлива и дека не им преостанува…

Толку е згодна и слатка што луѓето мислат дека е фотошоп: Кога го соблече фустанот мажите „полудеа“

Сјајно тело кое наѕира под фустаните исплива на површина кога 46-годишната актерка, Софија Вергара се соблече во костим за капење. Знаете ли зошто се секс симбол? Бидејќи е згодна, убава, опуштена и секогаш, секогаш забавна. Софија…

Пожрот доаѓаше накај куќите – детали за страшниот пожар во Скопје

Штала на улицата „Мрежичка“ во општината Бутел била опожарена синоќа по полноќ. Полицијата соопшти дека пожарот зафатил нива и започнал да се шири кон куќите во соседството. Огнот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна…

Автомобил удри во четиригодишно девојче во Скопје

Синоќа, по 22 часот, возило упавувано од 41-годишно лице од Скопје удрило во четиригодишно девојче, соопшти МВР. Несреќата се случила на улицата Благоја Паровиќ, при што детето се здобило со тешки телесни повреди и со истото возило било…

Страшна сообраќајна незгода во Кавадарци

Пешак на возраст од 71 година бил удрен од возило на улицата Партизанска“во Кавадарци. Од ударот пешакот се здобил со тешка телесна повреда и по укажаната лекарска помош бил задржан на лекување во Општа болница Кавадарци, соопшти…